Postup realizace průmyslového LED osvětlení – jak probíhá?

08.11.2021

Jako majitel nebo provozovatel průmyslových prostor nepochybně víte o tom, že osvětlení pracovišť je regulováno normami a zákony. Abyste je dokázali splnit, realizaci průmyslového LED osvětlení je vhodné svěřit do rukou profesionálům. Jak celý proces probíhá ak čemu byste se měli připravit?

Back to the list

Audit provozu

Prvním krokem při realizaci průmyslového LED osvětlení je vstupní audit provozu. Při něm zjišťujeme, jak dobře jsou vaše pracoviště osvětlena slunečním zářením a umělým osvětlením, jaké jsou technické možnosti instalace osvětlení, které zákony a normy se vás týkají. Na základě detailní analýzy v rámci auditu lze navrhnout správná LED svítidla, která dokonale splní všechny požadavky.


Technické možnosti umístění svítidel

Ještě před výběrem konkrétních svítidel se myslí na jejich montáž. Na základě auditu vám vytvoříme projekt osvětlení. Ten přesně definuje, kde budou jednotlivá LED světla umístěna a jak se budou vzájemně doplňovat. Na osvětlení průmyslových prostor je třeba se dívat komplexně. Jednotlivá světla musí na sebe navazovat a vzájemně kooperovat, aby byly docíleny požadované parametry. Naše LED svítidla jsou navržena tak, aby se dala snadno montovat na různé typy stěn či konstrukcí. Jednoduše tak dokážeme najít řešení, jak optimálně osvětlit i dispozičně komplikovanější prostory.

Výběr svítidel

V dnešní době je trh s průmyslovými svítidly poměrně široký. Vybírat si umíte z různých konstrukcí, ale také technologií samotného zdroje světla. Kromě klasických možností, které známe již desítky let, jsou dnes v kurzu především LED svítidla. Ty přinášejí několik benefitů.


Proč volit LED svítidla?


Na Slovensku platí zákon č. 1/2 476/2008 Sb. o efektivnosti při používání energie. Ten nařizuje provádět audity v průmyslových provozech, které mají vyšší spotřebu energie. Tyto audity se zaměřují i ​​na osvětlení, protože to je často jedním z významných „žroutů“ elektřiny. V tomto směru starší technologie svítidel táhnou za kratší konec. V poměru světelný výkon/spotřeba elektrické energie totiž excelují právě LED svítidla. Ty se navíc vyznačují také dlouhou životností (50 – 70 000 hodin), širokým spektrem možných barev a světelných toků. LED svítidla jsou proto flexibilním řešením, které vám dokážeme přizpůsobit na míru dle konkrétních prostor. K benefitům patří také kompaktní konstrukce, a tedy jednoduchá montáž. V neposlední řadě, LED svítidla poskytují svůj plný světelný výkon ihned po zapnutí. Nemusíte tedy čekat na 100% rozsvícení jako v případě některých jiných technologií svícení.


LED světla od nás


Abychom našim zákazníkům dokázali garantovat maximální kvalitu svítidel, rozhodli jsme se je vyrábět v naší vlastní režii. Totiž, LED svítidla od různých neověřených dodavatelů často nesplňují všechna kritéria a jejich životnost je nejednou kratší, než byste očekávali. Díky tomu, že si svítidla vyrábíme sami, dokážeme je i jednodušeji přizpůsobit konkrétnímu uspořádání v průmyslových prostorách. TIP: V průmyslových prostorách se nám už nejednou vyplatilo automatické nastavení LED svítidel. Prohlédněte si více v našem článku o automatické regulaci LED svítidel.


Zákony, které byste měli znát


Volba svítidel do průmyslových prostor nemůže být postavena náhodě. Pozornost je třeba věnovat například normě ČSN EN 12464-1 upravující osvětlení vnitřních pracovišť a normě ČSN EN 12464-2, která je zaměřena na osvětlení venkovních pracovních prostor. Podle konkrétních predispozic vašich objektů zjištěných během auditu je proto třeba vybrat svítidla, která se postarají o splnění zákonných limitů. S tím vám rádi pomůžeme.


Odborná instalace


LED svítidel Po výběru konkrétních LED svítidel začneme s výrobou. Pokud je již máme na skladě a nevyžadují žádné dodatečné úpravy, můžeme přistoupit k samotné montáži. Ta je prováděna naším odborně vyškoleným personálem. Všechna svítidla jsou instalována na předem stanovená místa, zapojená do sítě a otestovaná. Po odborné montáži můžete mít jistotu, že od řešení osvětlení vašich prostor máte na několik let klid. Díky dlouhé bezproblémové životnosti LED žárovek se nemusíte obávat toho, že po několika měsících budou vyžadovat servis nebo výměnu.

Write us

Become our next satisfied customer. We are inviting you for cup of coffee in order to agree on further cooperation.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.