Detail reference

Results

Pri osvetlení veľkoplošnej skladovej haly s výškou 12 metrov sme dbali na to, aby bolo osvetlenie nasmerované na postranné časti, nakoľko sa v týchto častiach haly skladuje a manipuluje s materiálom. Len tak sa dala zabezpečiť bezpečná manipulácia oceľových skruží.

Na osvetlenie sme použili LED svietidlá typu InLED GP200W-90°, a to v dvoch radoch na každej strane lodí. Stredová časť, teda komunikačná ulička, je osvetlená jedným radom svetiel.

Celý návrh a rozloženie svietidiel sme navrhli tak, aby v žiadnom prípade nedochádzalo k eliminácii osvetlenia pri tienení svietidla mostovým žeriavom. Celý skladová hala je takisto zabezpečená núdzovým osvetlením, ktoré je zabudované v hlavných svietidlách. Pri výpadku elektrickej energie tak dodá dostatočnú intenzitu osvetlenia, vyhovujúcu normám pre bezpečné opustenie veľkometrážnej skladovej haly.

Vieme, že bezpečnosť pracovníkov je veľmi dôležitá, a to najmä pri manipulácii s ťažkými, niekoľko tonovými oceľovými skružami. Preto sme mostové žeriavy vybavili bezpečnostnými svietidlami. Sú modrej alebo červenej farby, pričom svietia na pracovnú plochu bodom, čiarou alebo štvorcom, kde sa pohybuje náklad. Pracovníci tak už z diaľky registrujú farebné svetlo, znižuje sa tak ich nepozornosť a zamedzuje sa zbytočným úrazom.

Savings achieved

60%

Emission savings CO2

3.400 kg

Financial savings

6 500 € per year

Recovery of investment

2 years

Write us

Become our next satisfied customer. We are inviting you for cup of coffee in order to agree on further cooperation.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.